ZNAJ SWOJE PRAWA

Sprawdź jak anulować mandat

 

punkty karne


Po przekroczeniu 24 punktów – brak możliwości szkoleń uzupełniających

25-01-2017 | punkty karne

Kierowców, którzy przekroczyli limit 24 punktów karnych, czeka konieczność zdania egzaminu sprawdzającego ich kwalifikacje. Często zdarza się, że kierowcy posiadający uprawnienia do prowadzenia pojazdów innych kategorii, chcieliby przed powtórnym egzaminem skorzystać ze szkolenia uzupełniającego. Czy mogą uczęszczać na tego typu szkolenia?

Kiedy nie da się zredukować punktów karnych?

07-06-2016 | punkty karne

Zmiany związane z sankcjami za przekroczenie dozwolonej liczby 24 punktów karnych mają wejść w życie w 2017 roku. Czy zawsze kierowcy będą mogli obniżyć pulę swoich punktów? Co z tymi, którzy przekroczyli limit 24 punktów karnych, a następnie wzięli udział w szkoleniu obniżającym ich liczbę?

Punkty karne - nadchodzą duże zmiany

15-09-2015 | punkty karne

Już od 4 stycznia 2016 roku obowiązywać będą nowe regulacje, związane z przekroczeniem liczby punktów karnych nakładanych za popełnione wykroczenia. Zmiany zaostrzają tryb postępowania w stosunku do osób, które przekroczyły dopuszczalny limit 24 punktów, oraz w stosunku do świeżo upieczonych kierowców. Co nowego wprowadzają przepisy?

CEPIK z nowymi e-usługami dla kierowców

09-06-2015 | CEPIK, punkty karne, mandaty

Rekordowe środki z budżetu państwa od wielu lat są przeznaczane na informatyzację usług publicznych. Projekt MSW z dnia 28.04.2015 zakłada wprowadzenie nowych funkcji oraz zmianę zasad przechowywania danych w systemie CEPIK. Do jakich danych zyskają dostęp kierowcy?

Punkty karne – pytania i wątpliwości

Podstawową różnicą pomiędzy wezwaniem alternatywnym wysłanym do właściciela pojazdu po zarejestrowaniu przez fotoradar, a mandatem karnym otrzymanym tuż po popełnieniu wykroczenia jest kwestia punktów karnych. Czy sąd nakłada punkty karne? Kiedy punkty się umarza?