ZNAJ SWOJE PRAWA

Sprawdź jak anulować mandat

 

mandaty


Czy można otrzymać mandat za niesprawną gaśnicę?

04-02-2016 | mandaty

Odpowiednie wyposażenie pojazdu, jest niewątpliwie ważnym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W skład obowiązkowego wyposażenia pojazdu wchodzi m.in. gaśnica. Czy istnieją przepisy upoważniające funkcjonariuszy kontrolujących pojazd, do nałożenia grzywny za gaśnicę, która jest niesprawna lub za stara?

Nowy taryfikator mandatów – pytania i wątpliwości

02-02-2016 | mandaty

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów, który został dostosowany do nowelizacji rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2015 r. Jakie kary ulegną podwyższeniu?

Kiedy dostaniesz mandat za złe parkowanie?

21-12-2015 | mandaty

Złe parkowanie

W obliczu zwiększonego ruchu miejskiego, oraz ograniczonej liczby darmowych miejsc parkingowych, w wielu polskich miastach można zaobserwować wzmożoną aktywność strażników miejskich. Temat został częściowo poruszony, w związku z blokadami na koła

Jak należy parkować, aby nie narazić się na grzywnę? 10 zasad dobrego parkowania

Wyższe kwoty mandatów

18-12-2015 | mandaty

Prowadzone obecnie prace legislacyjne nad nowymi regulacjami, mającymi podwyższyć kwoty mandatów za niezapięte pasy bezpieczeństwa, przechodzą niemalże bez echa. Do jakiej kwoty planuje się podwyższyć kwoty grzywien, nakładanych w przypadku tego wykroczenia?

Nowe zasady ściągania mandatów

30-10-2015 | mandaty

W dniu 23.10.2015 do Rządowego Centrum Legislacyjnego trafił projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w sprawie mandatów karnych. Jakie zmiany może wprowadzić rozporządzenie? Czy są one niekorzystne dla kierowców? Czy projekt rozporządzenia wejdzie w życie?

CEPIK z nowymi e-usługami dla kierowców

09-06-2015 | CEPIK, punkty karne, mandaty

Rekordowe środki z budżetu państwa od wielu lat są przeznaczane na informatyzację usług publicznych. Projekt MSW z dnia 28.04.2015 zakłada wprowadzenie nowych funkcji oraz zmianę zasad przechowywania danych w systemie CEPIK. Do jakich danych zyskają dostęp kierowcy?