ZNAJ SWOJE PRAWA

Sprawdź jak anulować mandat

 

CEPIK


CEPIK 2.0 wyeliminuje unikających składki OC?

31-05-2016 | OC, CEPIK

Problem rosnącej liczby pojazdów bez wykupionego ubezpieczenia OC, został poruszony w interpelacji Krystyny Skibińskiej. Jakie działania zostaną podjęte w celu likwidacji tego problemu? Czy osoby nie opłacające składek będą skutecznie ścigane?

System CEPIK 2.0 opóźniony?

15-12-2015 | CEPIK

Prawdopodobne opóźnienie 

 

O nowym systemie Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów pisaliśmy na łamach serwisu wielokrotnie. Jednak dopiero teraz do Sejmu trafił poselski projekt ustawy o zmianie Prawo o ruchu drogowym, oraz niektórych innych ustaw, proponujący późniejszy start systemu. Na kiedy zaplanowano jego start? Czym jest spowodowana zwłoka w jego wdrażaniu? Czy opóźnieniu będą podlegać również inne rozwiązania, dotyczace m.in. praw jazdy i samego egzaminu?

 

 

Treść nowelizacji

 

Nowe informacje w sprawie systemu CEPiK 2.0

06-11-2015 | CEPIK

O wprowadzeniu systemu CEPiK 2.0, informowaliśmy już w czerwcu, warto jednak wspomnieć o nowych szczegółach dotyczących funkcjonowania systemu, który ma ułatwić życie kierowcom. Jak zatem będzie on działać? Jakie informacje będzie można z niego uzyskać?

CEPIK z nowymi e-usługami dla kierowców

09-06-2015 | CEPIK, punkty karne, mandaty

Rekordowe środki z budżetu państwa od wielu lat są przeznaczane na informatyzację usług publicznych. Projekt MSW z dnia 28.04.2015 zakłada wprowadzenie nowych funkcji oraz zmianę zasad przechowywania danych w systemie CEPIK. Do jakich danych zyskają dostęp kierowcy?